pilotomnaskusku.com

Naše stroje...

Stroje využívané na všetkých akciách Pilotom Na Skúšku sú špičkou vo svojej triede, udržiavané poprednými slovenskými leteckými školami a výcvikovými organizáciami. Či už ide o tradičný R22, CH-7 Kompress alebo novší typ Cicare plný najmodernejšej avioniky, vždy poskytujeme našim zákazníkom maximálny komfort a bezpečnosť. Presvečte sa sami...

R22 je ľahký dvojmiestny vrtuľník s dvojlistým rotorom, poháňaný motorom Lycoming O-320. Je určený predovšetkým na letecký výcvik a športové lietanie. Tento typ patrí medzi najrozšírenejšie dvojmiestne vrtuľníky. Bolo vyrobených vyše 4000 kusov. Cena tohto vrtuľníka sa pohybuje okolo 250 000 USD. Parkovať sa dá priamo u Vás na dvore, ktorý tiež poprípade môže slúži ako súkromný heliport :-)) Ideálne na služobné cesty :-))

Všade kde sa ukáže, púta okamžite pozornosť. Drobný, avšak veľmi obratný a zaujímavý stroj, ktorý sa stal splneným snom mnohých nadšencov vrtuľníkového lietania. Tento typ patrí medzi ultraľahké vrtuľníky. Tandemové usporiadanie na prvý pohľad celkom maskuje fakt, že ide o dvojmiestny stroj. Pohon zabezpečuje piestový motor Rotax s výkonom 113,5k, prenášaným na dvojlistý rotor s priemerom len 6,2m !! Ďalší adept na súkromné lety priamo spred domu? :-))

Nový ultraľahký dvojmiestny vrtuľník Cicare CH-12 z dielne Agusta Cicarého je vrtuľník určený pre lietanie vo dvojici za oddychom či športom. Tento jednomotorový vrtuľník poháňa silný motor Lycoming s výkonom 180 konských síl. S ním dosahuje cestovnú rýchlosť až 160 km/h a výdrž približne 3h. Cenovo je omnoho dostupnejší než napríklad vyššie spomínaný R22 a zmestíte sa už do približne 135 000€! Prídte si vyskúšať, ako sa na ňom lieta a zamilujete sa! :-)

 

Používaná technika, prevádzkovaná a udržiavaná profesionálnymi leteckými školami, patrí k tomu najlepšiemu, čo možno na Slovenskom a Českom nebi v súčasnosti vidieť. Moderná avionika a kvalitný systém údržby garantujú najvyšší možný stupeň bezpečnosti a pohodlia prevádzky.

social_05 social_03

Lietame po celý rok.

 

Naši ľudia sú piloti, technici, profesionáli- nadšenci sveta letectva. Prinášame netradičnú a ojedinelú možnosť, ako si na vlastnej koži vyskúšať skutočnú pilotáž lietadla, so všetkým, čo k tomu patrí. či už ste nadšenec sveta letectva alebo túžite obdarovať niekoho z blízkych skutočne originálnym darčekom, na ktorý bude s nadšením spomínať, ste na správnej adrese!

pilotomnaskusku.com

Robinson R22

Robinson R22 (báza Trnava- Kopánka)

logo vrtulnik

pilotomnaskusku.com

CH-7 Kompress (báza Trnava- Kopánka)

kompress

CH-12 Cicare (báza Trnava- Kopánka)