pilotomnaskusku.com

Square
social_07 social_05 social_03

Spoločne s pilotom naplánujete let, zakreslíte do mapy plánovanú trasu, skontrolujete aktiváciu vzdušných priestorov, nastavíte palubné prístroje, zistíte aktuálne meteorologické podmienky, vykonáte predletovú prehliadku lietadla, počúvnete si, ako vyžiadať letové povolenie a povolenie na štart. Budete počúvať správnu frazeológiu pri komunikácii s riadiacou vežou. Ako druhý pilot skontrolujete predletové úkony po kapitánovi lietadla.

 

Každý detail je dôležitý! Sledujte pozorne dianie v kokpite a činnosti inštruktora!

Po získaní povolenia odrolujeme na dráhu. Posledná kontrola prístrojov. Plný výkon motora, akcelerácia a odlepenie od Zeme… letíme.

Po štarte budete mať na starosti riadenie a navigáciu lietadla. K dispozícii budete mať len mapu, kompas a rady vášho kapitána...

Strata výkonu motora. Mám posledné 3 minúty letu. Musím jednoducho pristáť za každú cenu !!

 

Možno počas letu nastane nepríjemná situácia v podobe prudkej straty výkonu motora a vy budete musieť kapitánovi pomôcť s divertovaním na záložné letisko. Pokiaľ toto nebude v dosahu, potom s výberom vhodnej plochy na núdzové pristátie. Pritom samozrejme zachovať absolútny pokoj a kontrolu nad situáciou. Budete hlásiť všetky dôležité hodnoty, ktoré uvidíte na prístrojoch.

 

Neviem kde som a musím sa dostať na letisko

 

Počas letu môže dôjsť k strate orientácie. Zrazu netušíte, kde ste a kam letíte. Máte k dispozícii iba mapu, kompas a navigačné prístroje na palube. Dispečer na frekvencii sa vám snaží pomôcť, ale vy ste 3000 stôp nad zemou a letíte rýchlosťou 80 míľ za hodinu, zatiaľ čo on sedí pohodlne v kresle na zemi. Je to na vás. A paliva máte obmedzené množstvo.

Je to ten správny adrenalínový záižtok?

Vyskúšajte si, či máte talent na riadenie lietadla

Vyskúšame si nasledujúce scenáre...

Za letu budete plniť funkciu 2. pilota a budete riešiť krízové situácie

Link button
Link button
Link button
Link button
palubovka cessna letime1
social_05 social_03

Lietame po celý rok.

 

Naši ľudia sú piloti, technici, profesionáli- nadšenci sveta letectva. Prinášame netradičnú a ojedinelú možnosť, ako si na vlastnej koži vyskúšať skutočnú pilotáž lietadla, so všetkým, čo k tomu patrí. či už ste nadšenec sveta letectva alebo túžite obdarovať niekoho z blízkych skutočne originálnym darčekom, na ktorý bude s nadšením spomínať, ste na správnej adrese!

Program akcie je trvá približne 2-3 hodiny. Príklad:

 

10:00..................... Zraz na letisku

10:10..................... Predletová príprava, briefing, bezpečnostné školenie (50 minút)

11:00..................... Nástup do lietadla, odlet na trať (1:00)

12:00..................... Návrat na letisko a poletový rozbor (ako dlho vydržíte rozprávať sa o lietaní:)

 

Tento harmonogram bude Upresnený v priebehu týždňa pred akciou. Realizačné pokyny sú zasielané na e-mail, ktorý uvediete v rezervácii.

 

Scenár pre vrtuľníky nájdete tu!

Predbežný harmonogram akcie...

harmonogram

Ako dlho poletíme?

ako dlho poletime

Počasie

Pocasie

Akcia je určená všetkým, ktorí chcú zažiť niečo viac, než len vyhliadkový let. So skúseným kapitánom zažijete všetko, čo zahŕňa riadenie lietadla. Akcia je vhodná pre mužov aj ženy od 18 rokov. Mladšie osoby len v sprievode alebo so súhlasom rodičov.

 

Diváci, sprievod, sa môžu zúčastniť, pozorovať predletovú prípravu, môžu samozrejme fotografovať a filmovať. Ak sa rozhodete zobrať štvormiestne lietadlo, dvoch divákov si môžete pokojne zobrať so sebou na zadnúé sedadlá.

 

Zoberte si športové, resp. bežné vychádzkové oblečenie. Kabína lietadla je v zime vyhrievaná.  Fotoaparát, zážitky je treba zdokumentovať :-)) A hlavne dobrú náladu!

Pre koho je akcia určená, sprievod na akcii, čo so sebou

2012-10-20 14.30.13

Cena je 159€ na osobu. Cena pri letoch s DA42 Twin Star je 299€. Cena špeciálnych letov je na vyžiadanie, podľa konkrétnych požiadaviek. Rezerváciu je možné uskutočniť kedykoľvek s ohľadom na voľné termíny. Ideálne je rezervovať termín aspoň dva týždne vopred. Akciu tiež môžete darovať darčekovým poukazom.

 

V prípade nemožnosti zúčastniť sa na akcii v rezervovanom termíne, je potrebné najmenej 24 hodín vopred svoju rezerváciu zrušiť. Dohodneme sa na ďalšom vhodnom termíne. V opačnom prípade máme už veľmi obmedzené možnosti pre zabezpečenie náhradníka a sme nútení účtovať storno poplatok vo výške 100% ceny. Samozrejme sa tomuto pokúsime vyhnúť intenzívnou komunikáciou.

Cena a kedy objednať termín

Lietanie nad BA FINAL LOGO

pilotomnaskusku.com